Příběh maringotky

 Na začátku byla stará vojenská maringotka a sen jedné holky, která chtěla mít možnost vrátit se na místo, kam jezdívala jako malá na prázdniny za babičkou a dědou. Do podhůří Jeseníků.

A teď už k maringotce samotné. S trochou štěstí jsem narazila na starou maringotku a věděla jsem, že je to ta pravá. Přišlo mi hezké si maringotku svépomoci opravit a dát jí druhou šanci. Původně jsem opravu chtěla zvládnout celou sama, ale netrvalo dlouho a věděla jsem, že na tohle jsem prostě krátká. Štěstí stálo opět na mé straně a narazila jsem na šikovného pána, který maringotku zateplil a pomohl mi ji obléct do nového “kabátu”. Maringotku jsme převezli na její nové místo a já se mohla začít věnovat interiéru. Volné chvíle jsem trávila v Hornbachu, v železářství, následně v dílně a doufala, že jsem všechno naměřila správně. Pro holku, která dřív byla ráda, že si smontovala skříňku z Ikei to byla opravdu výzva. Teď už si tykám s pilkou, vrtačkou, šmirglem, vodováhou i bruskou. Jen je to teda občas trošku křivý. 😀 (Jo a na motorovku si ještě nevěřím) 

Puvodní maringtoka

Práce tam bylo víc než dost. Musel se sundat původní plášť, dělalo se zateplení, rozvody elektřiny a oprava kol i celého rámu.

PUVODNÍ MARINGTOKA

Práce tam bylo víc než dost. Musel se sundat původní plášť, dělalo se zateplení, rozvody elektřiny a oprava kol i celého rámu.

Venkovní úprava byla náročnější. Dlouho jsme si lámali hlavu, jak udělat terasu, aby byla přírodní, dalo se na ní příjemně sedět a aby jí to s maringotkou dohromady slušelo. Metodou pokus-omyl jsme došli ke dřevu v kombinaci s kamením . V průběhu se nám spoustu věcí nepovedlo a já už začínala mít pocit, že to prostě nedokončíme. Vždycky se našel nějaký problém, na který zdánlivě nebylo řešení. Dokončení maringotky se stále oddalovalo. To k tomu už ale patří. 

TERASA

Po tom, co jsme dodělali terasu jsme chtěli dřevo ošetřit před blednutím a nežádoucími vlivy. Natřeli jsem pár kousků dřeva tmavě hnědou barvou a v tu chvíli se nám vnuknul nápad. Terasa bude strakatá jako strakaté krávy. 

 No a jak vlastně vznikl název? 

Dlouho jsem odkládala vymýšlení jména a snažila se přijít na něco originálního doma na papíře. A tak jsem se rozhodla “problém” nechat ležet. O pár týdnů později jsme jeli pracovat na maringotku a po louce se k nám pomalu přibližovalo stádo bučících krav, které byly zvědavé, co se na vrcholku kopce děje. V tu chvíli jsem měla jasno, bude to maringotka Booda (čtěte Bůůda). 

Opravy jsme dokončili v září 2023 , rok po tom, co jsem maringotku poprvé viděla. A doufám, že Vám v ní bude stejně dobře jako nám. Píšu v množném čísle, protože mi s opravou pomohla rodina a přátelé. Mé poděkování patří třem zručným kamarádům – Petrovi, Hubertovi a Kryštofovi, mému příteli Adamovi a mámě, která se na realizaci také podílela.

 Pokud chcete sledovat příběh Boody od začátku, najděte si nás na Instagramu @maringotka_booda.

                                                                                                                         

gALERIE

Navštivte nás

zajímá vás něco, co jste se zde nedočetli?

kontaktujte nás

Telefon: +420 774 894 097

Email: maringotkabooda@gmail.com

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno